________________________________________________________________________________
Winning Crew Rosters

Here are the crews and the races that they have won in 2006! GO LM!  

________________________
Manny Flick#1 3/19/06 Men's Lightweight 4+ First place in 5:40.47 Steve Krajewski Will Frey Ryan Nalls Chris Policastro Aaron Greenspan ________________________
Manny Flick #2 3/26/06 Men's Lightweight 4+ First place in 5:25.02 Steve Krajewski Will Frey Ryan Nalls Chris Policastro Aaron Greenspan Women's Varsity 8+ First place in 5:33.39 Michal Trope Colleen Sullivan Kajsa Thompson Rebecca Reicherter Mia Cava Kelly Milsop Ruth Mandelbaum Rebecca Solomon Dianna Levin ________________________
Manny Flick #3 Men's Lightweight 4+ First place in 5:05.19 Steve Krajewski Will Frey Ryan Nalls Chris Policastro Aaron Greenspan ________________________

Manny Flick #4 Men's Lightweight 4+ First place in 5:01.03 Steve Krajewski Will Frey Ryan Nalls Chris Policastro Aaron Greenspan Women's Varsity 8+ First place in 5:07.54 Michal Trope Colleen Sullivan Kajsa Thompson Rebecca Reicherter Mia Cava Kelly Milsop Ruth Mandelbaum Rebecca Solomon Elise Levyn ________________________
Manny Flick #5 Men's Lightweight 4+ First place in 4:38.4 Steve Krajewski Will Frey Ryan Nalls Chris Policastro Aaron Greenspan Women's Lightweight 4+ First Place in 5:20.4 Amy Rosenblum Lisa Weinberg Augusta Soehngen Danielle Baurer Dianna Levin

________________________________
NJSRA Championships -- Finalists
Men's Lightweight 4+ First place in 5:41.47
Steve Krajewski
Will Frey
Ryan Nalls
Chris Policastro
Aaron Greenspan
________________________________
City Championships - Finalists
Men's Lightweight 4+ First place in 4:58.04
Steve Krajewski
Will Frey
Ryan Nalls
Chris Policastro
Aaron Greenspan

Women's Heavy 4+ Second place in 5:40.17
Michal Trope
Colleen Sullivan
Rebecca Reicherter
Ruth Mandelbaum
Elise Levyn

Women's JV 8+ 4th place in 5:41.92
Kajsa Thompson     
Grace Johanson
Claire Kratkov
Hadley Kunz
Sabra Nathanson
Amanda Robins
Lisa Weinberg
Danielle Bauer
Patricia Nguyen
________________________________
Upper Merion Regatta
Men's Lightweight 4+ First place Lightweight and Middleweight events
Steve Krajewski
Will Frey
Ryan Nalls
Chris Policastro
Aaron Greenspan

Women's Heavy 4+ First place 
Michal Trope
Colleen Sullivan
Rebecca Reicherter
Ruth Mandelbaum
Elise Levyn

Women's Varsity 8+ First place
Michal Trope                
Colleen Sullivan
Kajsa Thompson
Rebecca Reicherter
Mia Cava
Claire Kratkov
Ruth Mandelbaum
Rebecca Solomon
Diana Levin

Mixed Varsity 8+ First Place
Michal Trope
Colleen Sullivan
Steve Krajewski
Will Frey
Ryan Nalls
Chris Policastro
Rebecca Reicherter
Ruth Mandelbaum
Aaron Greenspan

Women's Freshman 8+ First Place
Gaby Mezachow
Ali Goldstein
Devon Milsop
Christian Carpenter
Sarah Camitta
Paulina Marcucci
Becky Worhman
Ailsa Falck (Rachel Kitchenoff in the qualifying heat)
Rachel Miller
________________________________
Stotesbury Regatta
Men's Lightweight 4+ Third Place in 5:15.95
Steve Krajewski
Will Frey
Ryan Nalls
Chris Policastro
Aaron Greenspan
________________________________
Scholastic Championships, 

Men's Lightweight 4+ FIRST Place in 5:17.00
Steve Krajewski
Will Frey
Ryan Nalls
Chris Policastro
Aaron Greenspan

Women's Heavy 4+ THIRD place in 5:58.34
Michal Trope
Colleen Sullivan
Rebecca Reicherter
Ruth Mandelbaum
Elise Levyn

RETURN TO NEWS